KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872029
nr 1487 2029
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Från Hamburgön". Signerad, daterad 1967. Olja på duk, 45x69 cm, yttermått inklusive ram: 47x72 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:45:09
100 kr
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg